deneme
ENGLISH
Sosyal
ENGLISH

Konferans Kapsamı

Konferans Hakkında

IFHTSE bünyesinde farklı ülkelerde yapılan, 4.Uluslararası Akdeniz Isıl İşlem ve Yüzey Mühendisliği Konferansı, MISAD-Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği ve METEM-TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi işbirliği ile 8-10 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Sanayi Odası, İstanbul’da yapılacaktır.

Konferans Kapsamı
Bu uluslararası konferansın kapsamı, geniş kapsamlı olarak, gelişmiş ısıl işlem teknolojileri alanlarında yeni zorlukların, yeni ilerlemenin ve ortaya çıkan fikirlerin tartışıldığı bir alan olacaktır. Aynı zamanda, mevcut durum ve perspektifleri, ısıl işlem teori ve pratiğinde incelemek için bir fırsat sunmalıdır. Konferansta ısıl işlem ile ilgili çeşitli Ar-Ge çalışmaları ele alınacaktır.

Giriş
Son yıllarda teknolojik genel bilgilerde meydana gelen önemli gelişmelerin birçoğu, ekonomik küreselleşmeyle birlikte, ısıl işlem alanında yeni zorluklar getirdi.

Bu üç günlük Konferans’ta; mühendisler, bilim adamları, araştırmacılar ve üretim yöneticileri; en son ısıl işlem teknolojileri alanlarında yeni zorlukları, son gelişmeleri ve ortaya çıkan konuları gözden geçirip tartışabilecekleri bir forum sağlayacaktır.

Aynı zamanda, mevcut durum ve perspektifleri, ısıl işlem teori ve pratiğinde incelemek için bir fırsat sunmalıdır. Konferansta ısıl işlem ile ilgili çeşitli Ar-Ge çalışmaları ele alınacaktır.

Konferans ayrıca; alaşım geliştirme, mikroyapı / özellik ilişkileri ve mühendislik performansı, ısıl işlem’in çoğunlukla fiziksel metalurjik yönlerini de kapsayacaktır; ek olarak, Konferans’ta yeni mühendislik süreçleri, matematiksel modelleme, sanal işlem, akıllı sistemler, modern ekipman ve ısıl işlem yönetimi ele alınacaktır.

Özellikle gelişmiş ısıl işlem alanlarında; alaşım özellikleri, üretim süreçleri, modelleme ve simülasyon, ekipman ve yönetim ile ilgilenenler, bu Konferans’tan yüksek fayda sağlayacaklardır.

Katılan delegelere ek olarak, Konferans Program Komitesi, seçkin araştırmacıları, ısıl işlemin önemli alanlarındaki en son gelişmeleri paylaşmak için davet edecektir.

TARAFINDAN YAPILMAKTADIR:

Bizi Facebook'ta takip edin! Bizi Twitter'da takip edin! Bizi Instagram'da takip edin! Linkedin sayfamıza göz atın!
E-posta: info@mchtse2021.com
© MISAD - METEM 2020
DESTEKLEYENLER:

ISO Saha İstanbul

BASIN SPONSORU:

Prestij Yayıncılık